Kreatívny piknik Hrubá Borša (16.06.2018)

Kreativnypiknik-logo-web

V sobotu pred týždňom sa náš stánoček vyskytol aj na úžasnej akcii u nás doma v Hrubej Borši. Bol to už 7. Kreatívny piknik v poradí a je dosť možné, že tento rok nebude iba jeden. Ak bude ďalší aj v septembri, určite sa opäť vidíme. :)

Kreatívny piknik sa konal v Jazdeckom areáli Corporex a išlo o Open Air stretnutie šikovných ľudí a prezentáciu ich tvorby.

Vstupné na túto milú akciu bolo 1 euro, pred deti do 6 rokov zdarma. Pre najmenších boli pripravené rôzne atrakcie, ako MiniZoo a kone, vozenie na koňoch, ukážky podkúvania koní pravým slovenským kováčom, skákací hrad pre deti do 2 rokov, žonglér Alex, trampolína, tetovanie Hennou či preliezky. Program bol však bohatý nielen pre malých, ale aj dospeláci si isto prišli na svoje, či už pri počúvaní hudobných vystúpení alebo pri cvičení Power jogy a Fly fitu v plachtách.

 

No teraz už k nášmu stánočku. :)

 

unnamed (3)

 

Bola to naša druhá takáto akcia, kde ste si mohli naživo pozrieť, pochytať a kúpiť produkty z e-shopu www.zivotbezodpadu.sk. Niektorí návštevníci odišli aj s darčekom odo mňa - ručne háčkovaným odličovacím tampónikom. :)

Háčkované odličovacie tampóniky boli mojím prvým produktom, ktorý odštartoval celý vznik ŽIVOTa bez ODPADU. Predstavujú skvelú bezodpadovú alternatívu ku klasickým jednorazovým odličovacím tampónikom. Už žiadne zbytočné plastové balenia tampónov a nespočítateľné množstvo tampónikov, ktoré skončia v koši. A hlavne ušetrené peniažky. :) Háčkované tampóniky je možné po opraní (ručne jemným prírodným mydielkom alebo v práčke na 30°-40°) znova použiť.

 

DSC_0489_1

 

Tampóniky su navyše uháčkované zo 100 % BIO bavlny, ktorá má certifikát GOTS. Ide o skutočný BIO certifikát, ktorý garantuje splnenie najvyšších etických (Fair Trade) aj ekologických požiadaviek od semienka po distribúciu výsledného produktu. Táto BIO bavlna je teda zdravotne nezávadná, neobsahuje žiadne pesticídy, herbicídy, ťažké kovy a ďalšie látky bežne prítomné v klasickej bavlne. Jednoducho to najlepšie pre pokožku tváre. :)

 

Okrem tampónikov ste mali možnosť kúpiť si aj iné ZERO WASTE (bezodpadové) vychytávky ako napríklad už dávno známe bambusové zubné kefky Curanatura, novinku  u nás - bezobalové bambusové slamky a kefky na ich čistenie značky Mobake, prírodný dezodorant Alun úplne bez odpadu, úžasné Bezodpadové čajové sviečky a zdravé sójové sviečky Jemnô vo vratných sklenených obaloch, bavlnené sieťované či plátené vrecúška na nákup potravín, prípravky na pranie a starostlivosť o domácnosť bez odpadu, prírodnú kozmetiku balenú v ekologických obaloch (Ponio, Mylo, Purity Vision) a mnoho iného…

 

 

 

Na Kreatívnom pikniku sa tento rok vyskytli aj naši známi, Evička a Matuš z www.plantizia.com. Plantizia je koncept, ktorý spája ich lásku k rastlinám, krásnej prírode a ekológii. Ponúkajú jedinečné kúsky rastlín a dekorácií ako napríklad riasogule, rastlinné terária, závesné macrame držiaky na kvetináče a veľa ďalšieho... Vždy Vás privítajú s úsmevom na tvári a ochotne poradia ohľadom rastliniek. :)

 

unnamed (1)

 

Medzi ďalšie stánky, ktoré mňa osobne zaujali najviac (a mám k ich produktom blízko alebo ich mám už aj odskúšané), patrili tieto:

 

leaf-extra-mini-icon   Aloemed  (www.aloemed.sk) - slovenskí pestovatelia Aloe Vera zo Senca, v ponuke mali rastlinky a prírodné, ručne vyrábané produkty

leaf-extra-mini-icon   LIQOIL (www.liqoil.sk) - prírodné a certifikované prípravky určené pre starostlivosť o pleť, telo a vlasy

leaf-extra-mini-icon   Ľúbava  (www.lubava.sk) - malá rodinná firma z oravských hôr vyrábajúca prírodnú kozmetiku (mydielka, šampóny...)

 

Okrem týchto šikovných ľudí som na Kreatívnom pikniku konečne videla naživo a spoznalu aj Lucku z MusK - "Mydláreň u slečny Kaplánovej" (www.musk.sk), ktorá vyrába prírodnú kozmetiku. Zameriava sa na výrobu dizajnových mydielok vyrábaných tradičným spôsobom za studena a tuhých šampónov. V ponuke sú aj 100 % BIO prírodné oleje a hydroláty. A ja osobne som bola zvedavá na drevené mydelničky a "šampóničky", kde môžete skladovať mydielko či tuhý šampón. Niektoré vecičky z MusK by som chcela zaradiť aj do ponuky môjho e-shopu. :)

 

A ešte Vám musím spomenúť Mirku a jej obchodík  Ekonetka, lebo má k mojej filozofii veľmi blízko. :) V jej internetovom obchodíku www.ekonetka.sk nájdete rôzne ekologické vychytávky vrátane mojich háčkovaných odličovacích tampónikov. Mirka je aj výhradným dovozcom značiek Bee’s Wrap, Vejibag, Stasher a iných eko značiek pre Slovenskú republiku.

leaf-extra-mini-icon  Bee’s Wrap predstavuje obal na uskladnenie potravín vyrobený z organickej bavlny napustenej včelím voskom, organickým jojobovým olejom a živicou zo stromov. Je výborný na balenie syra, zeleniny a pečiva. 

leaf-extra-mini-icon  Vejibag je zas bavlnené vrecko, ktoré udrží zeleninu (aj šaláty) čerstvé po dobu aj dvoch týždňov.

Obe tieto vychytávočky od Mirky by som chcela v blízkej dobe zaradiť do ponuky môjho e-shopu aj ja, lebo voskované obaly doma sami používame a sme veľmi spokojní. :) A na Vejibag som sama zvedavá...

 

Toľko k júnovému Kreatívnemu pikniku a vidíme sa čoskoro opäť. :)

 

Zuzana_podpis_zivotbezodpadu_maly