Ekofestival Nitra (15.06.2018) 1.ročník

31725785_608571142829911_871949683314917376_o

 

ŽIVOT bez ODPADU mal svoju premiéru ako predajný stánok na 1. ročníku dvojdňového Ekofestivalu vo výstavisku Agrokomplex v Nitre. Stánoček ste mali možnosť navštíviť v pavilóne A, avšak len v prvý deň, druhý sme totiž strávili na Kreatívnom pikniku v Hrubej Borši. :)

Vstup na toto podujatie bol pre všetkých zdarma. Hlavným cieľom festivalu bola prezentácia občianskych združení zo Slovenska, ČR a okolitých krajín, ktoré sa venujú praktickej ochrane prírody, environmentálnej výchove ako aj propagácii a aplikovaniu princípov udržatelného spôsobu života. Hlavnou témou 1. ročníku nášho Ekofestivalu bol synergický efekt spolupráce v oblasti ochrany prírody. Práve kooperácia, zdieľanie informácii, vzájomná previazanosť a podpora ekologických organizácii je veľmi dôležitá, aby sme mohli účinne chrániť a prípadne aj zveľaďovať prírodné bohatstvo našej jedinečnej a jedinej planéty Zem.

Sprievodným podujatím bola Konferencia o ochrane prírody, kde svoje príspevky prezentovali ochranári, občianski aktivisti ako aj akademickí pracovníci zo Slovenskej a Českej republiky. Veľa z prednášok bolo prispôsobených aj pre najmenších poslucháčov zo základných škôl, ktorých tam bolo v piatok naozaj dosť. Pevne verím, že väčšinu z nich informácie o ochrane našej prírody naozaj zaujali. Okrem prednášok si mohli návštevníci pozrieť aj filmové produkcie o ochrane prírody. Počas podujatia bolo možné navštíviť stánky s občerstvením z lokálnych a ekologických zdrojov a nechýbali ani atrakcie pre najmenších, ako tvorivé dielničky.

Súčasťou podujatia bol aj "eko-jarmok", kde ste si mohli kúpiť kvalitné výrobky od regionálnych pestovateľov, výrobcov a remeselníkov.

A my sme nesmeli chýbať. :)

 

unnamed (9a

 

V stánku ŽIVOTa bez ODPADU ste si mohli poobzerať, pochytať a zakúpiť okrem ručne háčkovaných odličovacích tampónikov aj väčšinu ďalších produktov z e-shopu www.zivotbezodpadu.sk

 

 

Zoznam vystavovateľov bol naozaj dlhý a zaujímavý. A pre mňa osobne veľmi obohacujúci, spoznala som tam totiž mnoho inšpiratívnych ľudí. :)

Napríklad Zuzku a jej pomocníčku, ktoré čoskoro otvoria v Nitre prvý bezobalový obchodík s lokálnymi potravinami a ďalšími zero waste vecičkami s názvom Špajza. Kiežby niečo takéto už bolo v každom meste. :)