Vegan Best seller Bio
Značka: Tierra Verde

Stredné sieťové vrecko z biobavlny na ovocie a zeleninu (38 × 30 cm) CASA Organica / Tierra Verde

 

Sieťové vrecko s husto štvorcovou sieťou sa hodí najmä na ovocie a zeleninu, ktorá do nej ide nakúpiť a v ktorom je možné ju i skladovať – namiesto obvyklých igelitiek.

Tento produkt je schválený českým Štátnym zdravotným ústavom na použitie pre potraviny.

 

Zvoľte variant

Balenie: bez etikety (pre vlastnú ZERO WASTE spotrebu)
Skladom (2 ks)
€3,40
€2,83 bez DPH
Balenie: s papierovou etiketou (vhodné ako darček)
Skladom (2 ks)
€3,40
€2,83 bez DPH

Prečo biobavlna? :)

Pestovanie a výroba bežnej bavlny má obrovský vplyv na životné prostredie a ľudí, ktorí sa pestovaním a výrobou bavlny živia.

Bežne pestovaná bavlna zaberá necelé 3% zo svetovej obrábanej pôdy, ale spotrebuje zhruba 25% všetkých insekticídov a 10% všetkých herbicídov vyrobených na svete. Pri pestovaní bavlny sa používajú chemické látky, ktoré sú zakázané pre pestovanie potravinových plodín. Po vypestovaní je bavlna spracovávaná za použitia ďalších toxických látok, z ktorých časť vo vláknach ostáva a dostáva sa do kontaktu s pokožkou. Semená z bavlny ošetrené toxickými chemikáliami sa spracovávajú na krmivo pre zvieratá a na olej využívaný na výrobu cukroviniek a pečiva. Na výrobu jedného trička a jedných riflí sa spotrebuje okolo pol kila pesticídov a syntetických hnojív.

Vyše 25 miliónov ľudí ročne utrpí otravu pesticídmi a okolo 20 tisíc na tieto otravy zomrie. :(

 

Biobavlna

leaf-extra-mini-icon  biobavlna je pestovaná na ekofarmách, ktoré sa zameriavajú na pestovanie potravín a bavlny podľa jasne stanovených pravidiel

leaf-extra-mini-icon  na ekofarmách je zakázané používanie toxických chemických pesticídov, insekticídov a hnojív a geneticky modifikovaných organizmov

leaf-extra-mini-icon  farmy usilujú o vybudovanie biologicky rozmanitého poľnohospodárskeho systému a udržanie úrodnosti pôdy prirodzenou cestou

 

Výhody biobavlny

leaf-extra-mini-icon  odpadá nutnosť aplikácie toxických chemických látok, ktoré spôsobujú otravy u poľnohospodárskych pracovníkov a poškodzovanie životného prostredia

leaf-extra-mini-icon  bežné metódy pestovania bavlny sa stávajú vďaka rastúcim cenám chemických látok nákladné

leaf-extra-mini-icon  oblečenie z biobavlny nespôsobuje alergie pri nosení

 

Certifikácia

Pestovanie a výroba biobavlny, z ktorej sú vyrobené všetky produkty Tierra Verde, podlieha certifikácií a štandardom medzinárodnej organizácie GOTS. Tieto normy definujú metódy pestovania bavlny, jej zberu až po výrobu látok a textilných výrobkov vrátane farieb, nití a gombíkov, a všetkých súvisiacich procesov (vrátane sociálnych podmienok robotníkov).

 

 

leaf-extra-mini-icon  Zloženie: 100 % GOTS-certifikovaná biobavlna

leaf-extra-mini-icon  Farba: natural - prírodná (nebielená bavlna)

leaf-extra-mini-icon  Hmotnosť vrecka: 61 až 65 g

leaf-extra-mini-icon  Rozmery: 38 x 30 cm

leaf-extra-mini-icon  Značka: CASA Organica

leaf-extra-mini-icon  VýrobcaTierra Verde

5
2x
4
1x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
4
Avatar autora | 13.3.2019
Spokojná, len je trochu ťažší než som očakávala.
ZK Avatar autora Zuzana Konečná (Administrátor) 14.3.2019
Máte pravdu, tieto biobavlnené vrecká sú ťažšie ako tie z kompostovateľnej tkaniny na báze kukuričného škrobu, ktoré sa rozložia v prostredí priemyselnej kompostárne. Biobavlnené vrecká som volila z toho dôvodu, že ich po skončení životnosti viete hodiť aj doma do kompostu a skutočne nevytvoríte žiadny odpad. :) Menšia nevýhoda je, že sú o niečo ťažšie. Ale ďakujem za komentár, postupne doplním ku každému vrecku aj jeho hmotnosť. :)

 

tierra-verde_male

 

Tierra Verde je česko-slovenská spoločnosť založená v roku 2008 v Brne,

ktorá zásobuje mnohé bezodpadové predajne a obchodíky s čapovanou ekodrogériou v Čechách a na Slovenku.

 

V ponuke má viacero eko značiek. :)

 

Yellow & Blue predstavuje kompletný rad pracích a čistiacich prostriedkov pre šetrnú a jednoduchú starostlivosť o domácnosť bez chémie. 

CASA Organica zahŕňa potreby pre bezodpadovú domácnosť z certifikovaného dreva, organickej bavlny a ďalších prírodných materiálov.

 Pod značku Gaia Cup patria menštruačné kalíšky z lekárskeho silikónu najvyššej kvality a látkové vložky Gaia Pads z biobavlny.

MAMA NATURA zahŕňa produkty určené na starostlivosť o telo (zubné kefky, olivové mydlo či drevené kefy na ruky).

 

Tierra Verde

 

 

Golden Ornament 0