Prírodná kozmetika s obsahom NIACÍNAMIDU / NIKOTÍNAMIDU

 

Golden Ornament

 

Nikotínamid / Niacínamid / Niacín ⋙ Vitamín B3

  

Nikotínamid sa stal v produktoch starostlivosti o pleť veľmi obľúbenou zložkou. Je známy tiež ako niacínamid či niacín. Tento šikovný pomocník dokáže veľmi zjednodušiť každodennú beauty rutinu. Máloktorá kozmetická zložka má toľko pozitívnych vplyvov na pleť ako práve nikotínamid. 

V kozmetike sa nikotínamid používa v koncentráciách od 1 % (toner) po 5 % (sérum).

 


 

Nikotínamid je forma vitamínu B3. Je to vo vode rozpustný vitamín a esenciálna výživná látka potrebná pre mnoho telesných funkcií, napríklad pre riadne fungovanie mozgu, zažívania a nervového systému. Pomáha našim bunkám poskytovať energiu, aby mohli efektívne pracovať, hrá dôležitú úlohu v opravách DNA a vďaka svojim mnohým blahodarným účinkom si získal obľubu aj ako prísada starostlivosti o pleť.

  


  

 

Ako nikotínamid prospieva pleti... 

 

Nikotínamid znižuje tvorbu kožného mazu, znižuje zápal, znižuje tiež počet akné papuliek a pustuliek. Výskumy ukázali význam nikotínamidu aj v kozmetike pre zrelú pleť. Posilňuje sa bariérová funkcia kože, znižuje sa strata vody. To má pozitívny vplyv aj na neurodermitickú pokožku, najmä preto, že nikotínamid je veľmi dobre tolerovaný. V starostlivosti o zrelú pokožku sa redukujú vrásky a pigmentové škvrny a zvyšuje sa elasticita pokožky. Nikotínamid má antioxidačné, protizápalové, antibakteriálne vlastnosti. Zároveň v pokožke podporuje syntézu kolagénu.

 

 

Kozmetické účinky 5 % koncentrácie nikotínamidu...

 

࿔   vyhladzuje pokožku, podporuje pružnosť pokožky a znižuje pigmentové škvrny

࿔   reguluje tvorbu kožného mazu, má protizápalové účinky

࿔   podporuje funkciu bariéry pokožky, znižuje stratu vlhkosti

࿔   je obzvlášť dobre tolerovaný, vhodný aj na neurodermatitídu

 

Golden Ornament 0

 

Cena

1218
11218

Značky

Zobrazených položiek: 2
Pleťové sérum Niacinamide BIO Purity Vision 31
Novinka Vegan Bio
Pleťové Niacinamide sérum BIO - Purity Vision
€12

  ⋙ REDUKCIA pigmentových škvŕn, jaziev po akné a ZJEDNOTENIE tónu a textúry pleti so 6 % VITAMÍNU B3 a 2 % CERAMIDOV ⋘   Krásna a hladká pleť? S Niacinamide sérom to nie...

Skladom   (1 ks)
Detail
5315
Hydratačné sérum INOVAŤ - Mylo
Novinka Vegan Best seller
Hydratačné sérum INOVAŤ - Mylo
€18

  ⋙ Hydrogélové sérum na ošetrenie problematickej mastnej pleti ⋙  s 5 % NIKOTÍNAMIDOM (vitamín B3), MORSKÝMI RIASAMI, MÄTOU, ŠALVIOU, PREBIOTIKAMI a KYSELINOU HYALURÓNOVOU ⋘...

Skladom   (3 ks)
Detail
5317
2 položiek celkom