OZNAM: Drahí zákazníci, od pondelka 15.8. do piatka 19.8. čerpáme mini rodinnú dovolenku. Všetky objednávočky prijaté od 12.8. (po 17:00) budú vybavené až po našom návrate. Ďakujeme za pochopenie a želáme vám krásne letné dni... :)

O mne a ŽIVOTe bez ODPADU

 

 leaf-extra-mini-icon

 

Ahoj ZERO WASTE nadšenec (nadšenkyňa),

 

ak ma ešte nepoznáš, moje meno je Zuzana. Som mladá žena, milujúca manželka, vďačná dcéra. 

A toto je jedno z miest, kde si chcem plniť svoj sen. 

Vitaj v mojom ŽIVOTe bez ODPADU. :)

 

DSC_0232-2 - kópia

Foto: Jojo Tengi

 

Zamilovala som sa do ZERO WASTE spôsobou života a chcem Ti ho tu trošku priblížiť. Zero waste znamená v preklade "bez odpadu", respektíve "nulový odpad". V dnešnej dobe to síce nie je najľahšie, ale ak má človek vôľu a chuť niečo zmeniť, dá sa žiť ekologickejšie

ŽIVOT bez ODPADU vznikol oficiálne 1.5.2018 (obchodík na www.sashe.sk už 1.10.2017), ale myšlienka naň hľadala svoje miesto v mojej hlave veľmi dávno. Už je to nejaký ten čas, odkedy sa snažím v osobnom aj pracovnom živote minimalizovať odpad na minimum. A to nie preto, že je to novodobý trend, ale preto že chcem! Ako si na tom Ty? :)

 

Okrem života bez odpadu sa zaujímam samozrejme aj o prírodu, rastliny, prírodnú a BIO kozmetiku...

 

A práve preto Ti v mojom e-shope www.zivotbezodpadu.sk prinášam len kozmetiku, u ktorej som si istá jej prírodným zložením ekologickým balením. Väčšinu produktov mám samozrejme odskúšanú aj sama na sebe (prípadne na mojej rodine či priateľoch).

Milujem našich úžasných slovenských či českých výrobcov. Vždy preferujem šikovných miestnych ľudí, ktorí vkladajú do svojej práce kúsok seba a svojho srdca, a je to aj vidieť. :) Preferujem iba značky, ktoré balia svoje produkty s ohľadom na naše životné prostredie (teda do papiera alebo skla). Viem, že existuje veľa kvalitných značiek prírodnej kozmetiky, ktoré balia svoje produkty do plastu. Tento spôsob žiaľ neuznávam, a preto takéto výrobky u mňa nenájdeš. Takisto som toho názoru, že čisto prírodná kozmetika (hlavne s obsahom rastlinných olejov) by mala byť balená v tmavom skle pre dlhšie zachovanie životnosti. Rada by som zaviedla aj systém vratných obalov. Vypoužívané sklenené nádobky mi teda môžeš vrátiť a ja sa postarám o ich správne vytriedenie alebo ich znovupožitie. :)

Prechod na prírodnú kozmetiku pred dvoma rokmi u mňa začal v prvom rade výrobou vlastnej prírodnej domácej kozmetiky. Ten pocit, keď používam doma vyrobenú kozmetiku a presne viem, čo do nej moje ruky zamiešali, je na nezaplatenie... Poznáš ho? :) Veľa produktov z mojej ponuky (bambucké maslo, za studena lisované prírodné oleje, esenciálne oleje) budeš môcť preto využiť aj na výrobu domácej kozmetiky.

 

No späť k môjmu ŽIVOTu bez ODPADU...

 

Screenshot 2018-04-22 09.15.00

 

Celý nápad založiť tento internetový obchodík vznikol preto, aby každý jeden nadšenec zero waste spôsobu života našiel všetko, čo potrebuje, na jednom mieste. Presne to som hľadala aj JA a dospela som k myšlienke otvoriť si vlastný obchodík s niečím, o čom som na 100 % presvedčená, že je ekologické a prírodné. Vždy preferujem produkty, ktoré sú z čisto prírodného materiálu, a teda sú po skončení životnosti 100 % rozložiteľné v prírode. Na svoje si v mojom obchodíku prídu aj vegáni. :) 

 

A teraz k mojím vlastným produktom...

 

ŽIVOT bez ODPADU totiž nie je len internetový obchod, ale aj moja vlastná značka, pod ktorou sa vyrábajú ZERO WASTE znovupoužiteľné háčkované odličovacie tampóniky. Predstavujú skvelú ekologickú bezodpadovú alternatívu ku klasickým jednorazovým odličovacím tampónikom. Už žiadne zbytočné plastové balenia tampónov a nespočítateľné množstvo tampónikov, ktoré skončia v koši. A hlavne ušetrené peniažky. :) Tampóniky sú uháčkované zo 100 % BIO bavlny, ktorá má certifikát GOTS, a tým pádom sú úplne rozložiteľné v prírode.

Zároveň táto bavlna neobsahuje žiadne chemikálie (pesticídy, herbicídy, ťažké kovy a ďalšie látky bežne prítomné v klasickej bavlne), takže je to to najlepšie čo môžes svojej pleti dopriať. Ak používaš len čisto prírodnú kozmetiku a prírodné prípravky na pranie (mydlové orechy, mydlové vločky alebo prírodný prací gél), po skončení životnosti tampónika (čo tak skoro ale nebude), ho môžeš hodiť bez obáv do kompostu a neprispeješ tým tvoreniu ďalšieho odpadu. Čo Ty na to? Ja mám z toho obrovskú radosť. :)

 

DSC_0489_1

 

Samozrejme rátam s tým, že nie každému môžu háčkované odličovacie tampóniky vyhovovať, a preto som sa rozhodla do ponuky zaradiť aj iné alternatívy na odlíčenie pleti, ako napríklad konjakové hubky a časom aj morské hubky.

Nájdeš tu aj rôzne iné ZERO WASTE vychytávky, ako napríklad už dávno známe bambusové zubné kefky, bambusové slamky, prírodný dezodorant Alun úplne bez odpadu, úžasné bezodpadové čajové sviečky a zdravé sójové sviečky vo vratných sklenených obaloch, bavlnené sieťované vrecúška na nákup potravín, prípravky na pranie a starostlivosť o domácnosť bez odpadu, prírodnú kozmetiku balenú v ekologických obaloch a mnoho iného...

  

Ak by Ti v mojej ponuke čokoľvek chýbalo, neváhaj ma kontaktovať na info@zivotbezodpadu.sk.  

Pevne verím, že tu nájdem podobných nadšencov ekologického spôsobu života ako JA :) 

 

Zuzana_podpis_zivotbezodpadu_maly

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie