Certifikáty v prírodnej kozmetike

 

Certifikáty

 

  

certifikat-cpk_bio-1

 

༄ Certifikácia "CPK bio" ༄

CPK je skratkou troch slov - Certifikovaná prírodná kozmetika.

Táto certifikácia zaručuje, že daný produkt splnil prísne pravidlá a obsahuje zložky minimálne z 85 % prírodného pôvodu. Ďalej neobsahuje syntetické zlúčeniny, GMO zložky, minerálne oleje... Výrobky zároveň nesmú byť testované na zvieratách. "Bio" znamená, že okrem štandardov pre CPK zaručuje taktiež pôvod surovín z ekologického poľnohospodárstva (BIO) či voľného zberu. 

 

V českej rodinnej značke Purity Vision sa posunuli v tomto smere ešte ďalej...

Ich cieľom je, aby takto označené výrobky obsahovali aspoň 95 % surovín pochádzajúcich z ekologického poľnohospodárstva.

 

  

certifikat-crueltyfree_and_vegan

 

༄ Certifikácia "Cruelty Free and Vegan" ༄ 

Tento ceritifikát je udeľovaný spoločnosťou PETA. Zaisťuje, že žiadny z produktov, ani jeho ingrediencie, neboli testované na zvieratách a navyše neobsahujú žiadne suroviny živočíšneho pôvodu (včelí vosk, lanolín, karmín...).

 

V Purity Vision si vážia všetky živé bytosti, a preto je proti ich presvedčeniu čokoľvek testovať na zvieratách.

 

 

certifikat-fair_for_life

 

༄ Certifikácia "Fair for Life - Fair Trade" 

Táto certifikácia podporuje spravodlivejší medzinárodný obchod s rozvojovým svetom. Udeľuje ju medzinárodná inštitúcia Ecocert.

FFL sa zameriava na poctivé a pozitívne vzťahy medzi farmármi a výrobcami, ale taktiež medzi zamestnancami a zamestnávateľmi, aj medzi obchodníkmi. Časť financií putuje do fondu na podporu komunít farmárov a zlepšenie ich životných podmienok v rozvojovej oblasti.

 

Purity Vision je vôbec prvou značkou v Česku a na Slovensku, ktorá tento certifikát získala.