Objednávky prijaté do 17.12.2018 do polnoci budú doručené do Vianoc. :) Potom oddychujeme až do 30.12.2018. Ďakujeme za pochopenie.
Vegán Best seller Bio
Značka: Tierra Verde

Dámske hebučké vreckovky z biobavlneného saténu - limetka 6 ks CASA Organica / Tierra Verde

Neohodnotené
€10 €8,33 bez DPH
Skladom (3 ks)

Jemné a príjemné dámske vreckovky limetkovej farby. Na rozdiel od papierových vreckoviek po sebe nezanecháš po každom vysmrkaní chlórom bielený odpad!

Sada šiestich dámskych (28 x 28 cm) vreckoviek z certifikovanej biobavlny.

 

Prečo látková vreckovka?

Spotreba vody na výrobu papierovej vreckovky na jedno použitie je 2 litre, kdežto spotreba vody na jedno použitie látkovej vreckovky (výroba + pranie) je 0,5 litra. Zdroj ďalších argumnetov vrátane spoločenskej a praktickej hodnoty :) nájdeš na ekolist.cz.

 

Prečo biobavlna? :)

Pestovanie a výroba bežnej bavlny má obrovský vplyv na životné prostredie a ľudí, ktorí sa pestovaním a výrobou bavlny živia.

Bežne pestovaná bavlna zaberá necelé 3% zo svetovej obrábanej pôdy, ale spotrebuje zhruba 25% všetkých insekticídov a 10% všetkých herbicídov vyrobených na svete. Pri pestovaní bavlny sa používajú chemické látky, ktoré sú zakázané pre pestovanie potravinových plodín. Po vypestovaní je bavlna spracovávaná za použitia ďalších toxických látok, z ktorých časť vo vláknach ostáva a dostáva sa do kontaktu s pokožkou. Semená z bavlny ošetrené toxickými chemikáliami sa spracovávajú na krmivo pre zvieratá a na olej využívaný na výrobu cukroviniek a pečiva. Na výrobu jedného trička a jedných riflí sa spotrebuje okolo pol kila pesticídov a syntetických hnojív.

Vyše 25 miliónov ľudí ročne utrpí otravu pesticídmi a okolo 20 tisíc na tieto otravy zomrie. :(

 

Biobavlna

leaf-extra-mini-icon  biobavlna je pestovaná na ekofarmách, ktoré sa zameriavajú na pestovanie potravín a bavlny podľa jasne stanovených pravidiel

leaf-extra-mini-icon  na ekofarmách je zakázané používanie toxických chemických pesticídov, insekticídov a hnojív a geneticky modifikovaných organizmov

leaf-extra-mini-icon  farmy usilujú o vybudovanie biologicky rozmanitého poľnohospodárskeho systému a udržanie úrodnosti pôdy prirodzenou cestou

 

Výhody biobavlny

leaf-extra-mini-icon  odpadá nutnosť aplikácie toxických chemických látok, ktoré spôsobujú otravy u poľnohospodárskych pracovníkov a poškodzovanie životného prostredia

leaf-extra-mini-icon  bežné metódy pestovania bavlny sa stávajú vďaka rastúcim cenám chemických látok nákladné

leaf-extra-mini-icon  oblečenie z biobavlny nespôsobuje alergie pri nosení

 

Certifikácia

Pestovanie a výroba biobavlny, z ktorej sú vyrobené všetky produkty Tierra Verde, podlieha certifikácií a štandardom medzinárodnej organizácie GOTS. Tieto normy definujú metódy pestovania bavlny, jej zberu až po výrobu látok a textilných výrobkov vrátane farieb, nití a gombíkov, a všetkých súvisiacich procesov (vrátane sociálnych podmienok robotníkov).

 

Ako na eko pranie saténových vreckoviek?

leaf-extra-mini-icon  ak je na vreckovke škvrna, ošetri ju pred praním žlčovým mydlom

leaf-extra-mini-icon  vreckovky per najmenej na 60 ºC, čo je teplota, ktorá ničí bežné mikróby

leaf-extra-mini-icon  k praniu môžeš použiť prací prášok, prípadne mydlové orechy

leaf-extra-mini-icon  neostýchaj sa vreckovky prať v spoločnosti uterákov alebo posteľnej bielizne :)

leaf-extra-mini-icon  nepoužívaj aviváž, ktorá sa usadzuje na vláknach a znižuje savosť tkanín (vreckovka získa optimálnu savosť po 3-5 praniach)

 

Pranie a údržba látkových vreckoviek je už pozabudnutá zručnosť.

Nie je to ale žiadna veda a láskyplnou starostlivosťou o bavlnené vreckovky prospeješ sebe i prírode. :)

 

leaf-extra-mini-icon  Zloženie: 100 % GOTS-certifikovaná biobavlna

leaf-extra-mini-icon  Rozmery: cca 28 x 28 cm

leaf-extra-mini-icon  Farba: limetková

leaf-extra-mini-icon  Značka: CASA Organica

leaf-extra-mini-icon  Výrobca: Tierra Verde