Tip Vegan
Značka: Ponio

Dvojitá levanduľa bez kvetov - prírodné mydlo Ponio

Neohodnotené
€4,40 €3,67 bez DPH
Momentálne nedostupné

Levanduľové mydlo pre praktickejšie menej romantické duše - bez kvetov na povrchu a iných "zavadzajúcich" častí. :)

Kategória: Prírodné telové MYDLÁ
Položka bola vypredaná…

Prírodné ručne robené mydlo s výraznou levanduľovou vôňou - mydlo je zložením identické s mydlom Dvojitá levanduľa, ale na povrchu nemá kvety levandule a slezu. Vhodné pre menej romantické, viac praktické duše. :)

Ak si nevieš predstaviť nič levanduľovejšie ako levanduľu, tak vedz, že sú to levandule dve. :) Vôňu tvorí kombinácia dvoch typov levanduľových silíc – francúzskej levandule s názvom 40/42 a klasickej levandule angustifolia z Bulharska. Levanduľa 40/42 je považovaná za tú najkrajšiu, kvetinovú, akú si bežne predstavujeme, pretože obsahuje špecifický pomer látok Linanool a Linalyl acetátu, aj keď jej liečivé účinky sú mierne nižšie (nie však zanedbateľné). Táto je vytvorená kombináciou viacerých levandulí (pôvodom z Francúzska). Dopĺňa ju silica klasickej bulharskej levandule, ktorá má menej kvetinovú, skôr teplú bylinkovú vôňu, ale zas má mierne vyššie aromaterapeutické účinky.

Levanduľa je upokojujúca, antiseptická, patrí medzi najmenej rizikové esenciálne oleje. Mydlo nie je nijako prifarbované a neobsahuje vnútri žiadne peelingové častice. Na povrchu má sušené kvety levandule ( chemicky neošetrené z domáceho pestovania) a kvety slezu (liečivá bylinka najmä v čajovinách). Pred samotným použitím mydielka ich odporúčam odstrániť. :)

Toto prírodné mydielko je vďaka vysokému podielu kakaového masla a avokádového oleja jemné, šetrné, a zároveň pomerne odolné aj voči častejšiemu namáčaniu.

 

O mydielku :)

leaf-extra-mini-icon  Typ: prírodné mydlo (z rastlinných olejov)

leaf-extra-mini-icon  Tvrdosť mydla: stredná

leaf-extra-mini-icon  Vôňa: levanduľová (prírodné silice - bulharská a francúzska levanduľa)

leaf-extra-mini-icon  Vhodné pre: všetkých milovníkov levandule, vegánsky produkt

  

Upozornenie: Nepoužívaj pri alergii na niektorú zo zložiek obsiahnutej v produkte.

Tip: Ak chceš predĺžiť životnosť a čerstvosť mydielka, nenechávaj ho dlhodobo vo vode či na slnku. Umiestni ho do dobre odtekajúcej mydelničky, aby sa po použití mohlo zregenerovať na ďalšie použitie. :)

 

leaf-extra-mini-icon  Váha: 100g (+-5g)

leaf-extra-mini-icon  Obal: 100% z papiera / recyklovateľný, kompostovateľný

 

Prírodné mydlá Ponio:

Mydlá značky Ponio sú robené klasickou metótou za studena, s vyšším podielom olejov, ktoré ostali v mydle nezmydelnené, takže sú vhodné aj pre suchárov a sušienky, teda ľudí so suchou pokožkou. Každé jedno mydielko je individuálne, niektoré sú jemnejšie, vhodné na tvár, iné zas odolnejšie voči vode pri častom používaní. Všetky mydlá, ktoré sú aktuálne v Ponio ponuke, sú bez umelých farbív a vôní, čo si môžeš overiť aj v uvedenom plnom zložení. V mydlách nie je použitý žiadny živočísny tuk ani palmový olej, je nahradený drahším, ale o to kvalitnejším kakaovým maslom. Tým, že sú mydlá vyrábané aj krájané ručne a používané sú prírodné suroviny, navzájom sa môžu líšiť odtieňom, tvarom či usporiadaním kvetov. :)

 

leaf-extra-mini-icon  Zloženie (INCI): 

Olea Europaea Oil (olivový olej), Cocos Nucifera Oil (kokosový olej), Theobroma Cacao Seed Butter (kakaové maslo), Aqua (voda), Sodium Hydroxide (hydroxid sodný), Ricinus Communis Seed Oil (ricínový olej), Persea Gratissima Oil (avokádový olej), Lavandula Angustifolia Oil (dva druhy levanduľovej silice), Linalool*, Limonene*

* vyskytujúce sa prirodzene v siliciach;